İçerik Detay

Daha Rahat Bir Uyku İçin Yastık Seçimi

  •  12.10.2017
  •  

Yastık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Daha rahat uyku için yastık seçimi son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Vücudun yeterli enerjiyi toplaması ve dinlenmesi için uykunun kaliteli olması son derece önemlidir. Bu noktada özellikle sıklıkla karşılaşılan bel ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıkları yaşamamak ve boynunuzun rahat etmesini sağlamak amacı ile mutlak suretle yastıklarınızı özenle seçmeniz gerekmektedir. Yastıklarda dikkat edilmesi gereken öncelikli konu yastıklarda kullanılan dolgu malzemesi olmaktadır. Yatış pozisyonunuzdan rahat ettiğiniz yüksekliğe kadar birçok konu dolgu malzemesinin seçilmesinde etkili olmaktadır. Ancak genel olarak kaz tüyü, kuş tüyü ve visco yastıklar uzmanlar tarafından önerilen yastık türlerindendir

Daha Rahat Bir Uyku İçin Yastık Seçimi Ve Dolgu Türleri

Yastıklar yumuşak, orta sertlikte yahut sert yastıklar olarak üç çeşide ayrılmaktadır. Bu yastıkları yatış pozisyonunuza göre seçebilirsiniz. Daha rahat uyku için yastık seçimi yaparken yatış pozisyonunuzu baz almanız gerekmektedir. Sırt üstü yatanlar sert yastıklar başınızı yukarıya doğru çekerken, yumuşak yastıklar da gereğinden fazla aşağıya düşmesine sebebiyet vermektedir. Hal böyle olunca orta sertlikte bir yastık en ideal seçim olacaktır. Yumuşak olarak imal edilen yastıklar genel olarak yüzüstü yatan kişiler için konforludur.

Daha Rahat Bir Uyku İçin Yastık Seçimi Doğal Dolgulu Yastıklar

Yastık dolguları doğal dolgular ve sentetik dolgular olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Doğal dolgu yastıklar özellikle alerjik hastalıkları olan kişiler için önerilmemektedir. Sentetik dolgu yastıklar solunum yolu hastaları ve astım hastaları için önerilmemektedir. Bu noktada sentetik dolgulu yastık kullanabilirsiniz. Ancak alerjik bir bünyeniz yok ise rahatlık ve sağlık için doğal dolgulu yastıkları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Rahat ve kaliteli bir uyku her insanın ihtiyacıdır. Sağlıklı omurga ve kas sağlığı için gerekli olan uyku evresinde vücudunuzun rahat etmesi ve uyandığınızda ağrı hissetmemek için mutlak suretle doğru yatak ve doğru yastık seçilmesi gerekmektedir. Uyku insani bir ihtiyaçtır. Ancak kaliteli olmayan bir yatak ve yastık vücudunuzun yeteri kadar dinlenmesini engellemektedir. Bu sebepten ötürü boynunuzun şeklini alan omurga ile dost yastıklar uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz seçenekler sunmaktadır. Daha rahat bir uyku için yastık seçimi terletmeyen, anti bakteriyel özelliğe sahip ve rahatlıkla yıkanabilen yastıklar hayatınızı kolaylaştırmaktadır.