İçerik Detay

En Trend Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

  •  12.10.2017
  •  

En Trend Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odaları bir evin en güzel, en dinamik ve en can alıcı mekanlarıdır. Çocuğunuzun rahat etmesi, mutlu olması ve hayallerindeki odaya kavuşması için ise birçok dekorasyon fikri bulunmaktadır. Bunlar; çocuk odaları için yaşam fikirleri, oyun bölümü, uyku bölümü ve çalışma bölümü gibi sıralanmaktadır. Çocuk odaları dizayn edilirken basma kalıp uygulamalara takılı kalmak, hiçbir zaman doğru değildir. Dekorasyon sürecinde daima özgür, özgün ve planlı bir yol haritası çizerek çocuğunuza ve evinize yeni bir stil oluşturabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyon fikirleri ile ilgili olarak birçok değişken bulunmaktadır. Odanın büyüklüğünden, odanın bulunduğu cepheye kadar farklı alanlarda birçok konuya dikkat etmek gerekmektedir. Ardından uyum içerisinde olan duvar rengi yahut duvar kağıdı kullanılabilir. Bununla birlikte son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş olan grafitti, duvar boyama, ışıltılı duvar kağıtları gibi kreatif fikirleri duvarlarınıza uygulayabilirsiniz. Zemin olarak ise halıfleks, parke, laminant gibi seçenekleri değerlendirmeniz doğru olacaktır.

Geniş Odalar İçin Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odalarında rahatlık ve konfor ön planda tutulmalıdır. Sağlıklı ve mutlu büyümesinde etkili rol oynayacak çocuk odaları, öğrenmesine, eğlenmesine ve özgürce hareket etmesine katkı sağlayacak çocuk odası tasarımları gereklidir. Perdelerde ise üzende çeşitli popüler çizgi roman kahramanlarının bulunduğu fon perdeleri hafif tül perdeler ile kombinleyebilirsiniz. Öte yandan stor perde de çocuk odalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Karartma perdeler ve zebra perdeler de yine çocuk odalarında kullanıma uygundur. Halı konusunda daima seçici olmanız gerekmektedir. Özellikle alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyecek halıların tercih edilmesi bu konuda önem taşımaktadır. Anti bakteriyel özelliğe sahip, kolay temizlenebilen peluş halılar çocuk odalarına renk katacaktır. Çocuk odası dekorasyon fikirleri ve sınırsız düşünmeli ve çocukların hayal dünyasından ila almalısınız. Renk olarak ise genel olarak kız çocuklar için pembe ve mor gibi renkler kullanılırken erkek çocuk odaları için ise genel olarak mavi ve yeşil tonlar kullanılmaktadır.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Ve Yaratıcılık

Çocuk odası dekorasyonunda bir diğer önemli unsur da aydınlatma konusudur. Aydınlatma konusunda mümkün mertebe doğal ışık kullanılmalıdır. Bir diğer deyişle çocuk odaları evinizin aydınlık bir odası olmalıdır. Unutmayın ki güneş ışığı her zaman çocuklar için önem taşır. Bununla birlikte yine iyi bir florasan, şık ve eğlenceli bir sarkıt da çocuk odaları için ideal seçenekler arasındadır. Çocuk odası dekorasyon fikirleri sizlere ilham kaynağı olmalıdır. Bu noktada trendleri stiliniz ile birleştirerek çocuğunuz için neşeli ve eğlenceli bir oda hazırlayabilirsiniz. Yaş aralığı oldukça önemli olduğundan çocuk odası takımı yahut genç odası takımı seçebilirsiniz.