Diğer Yazılar


Erkek Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

  •  18.11.2017
  •  

Erkek Genç Odası Dekorasyon Fikirleri İle Odanızı Yenileyin

Yenilikçi, özgün tasarımlarıyla yeni nesil mobilya üreticileri erkek genç odası dekorasyon fikirleri yaratmanızda ilham kaynağınız oluyor. Küçük odalarda bile hem yatak hem de çalışma odasını bir araya getirebilen minimal ve modern tasarımlar ile istediğiniz aksesuarlarla odanızın dekorasyonunu zenginleştirebilirsiniz. Son zamanlarda gençler arasında çok yaygın olan 3 boyutlu duvar kağıtları ile odalarda istediğiniz temayı kullanabilirsiniz. Ayrıca araç lastikleri, halat ya da basit tahtalardan basit ve oldukça ilginç eşyalar gençlerin oldukça ilgisini çekiyor. Örneğin sandalye yerine odada salıncak yapabilir ya da küçük meyve kasalarından duvarlarınıza küçük ve rengarenk raflar yapabilir, küçük çaplı bir kitaplık da oluşturabilirsiniz.

Genç Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Kız ve erkek genç odası dekorasyon fikirleri edinirken öncelikle dikkat etmeniz ve seçmeniz gereken, oda duvarlarında ve eşyalarda ağırlıklı olarak kullanacağınız renkler olmalıdır. Gençlerin zamanlarının büyük bölümünü geçirdikleri odalarında iyi hissetmelerini sağlayacak, ders çalışma vakitlerinde konsantrasyonlarını bozmayacak uygun ve uyumlu renklerin kullanılması gerekmektedir. Renk seçimi burada kişinin zevklerine ve seçilen temaya uygun olarak seçilmelidir. Öncelikle duvar rengi daha sonra eşya ve aksesuarlarda kullanılacak renklerle bir bütünlük oluşturulmalıdır. Tek renk boya duvarlardan ziyade, son dönemlerde sıklıkla tercih edilen 3 boyutlu duvar kağıtları kullanılarak, odada istediğiniz temayı oluşturarak başka bir dünyanın kapılarını açabilirsiniz.

Dekorasyonda Önemli Detaylar

Yeni Erkek Genç Odası Dekorasyon Fikirleri ile yola çıktığınız yeni oda hazırlama serüveninizde dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntıları göz önünde bulundurarak kullanışlı ve rahat bir oda hazırlayabilirsiniz. Yatak odası dışında çalışma odası olarak da kullanılan odanın çalışma köşesinin ışığa göre ayarlanması büyük önem taşımaktadır. Masa başında çalışırken ışık yüze değil arkadan masaya vurmalıdır. Ayrıca direkt olarak yatağa bakan bir çalışma masası, çalışma verimini ciddi ölçüde düşürecektir. Bunların dışında zorunlu eşyalar ve dekoratif ürünler dışında odada gözü yoracak kadar fazla eşya olmamasına da dikkat edilmelidir. Ayrıca odanın büyüklüğüne göre eşya ve renk seçimi yapılarak odanın daha ferah görünmesi de sağlanabilir.